Locuri de munca la Volsped

Ne dorim sa lucram alaturi de colegi performanti, entuziasti si organizati pentru a oferi impreuna cele mai bune servicii clientilor nostri. Gasiti mai jos lista de locuri de munca disponibile.

1. Agent telesales transporturi / Vanzare si prospectare prin telefon

Data adaugarii: 26 noiembrie 2015

Locatia: Ilfov, 1 Decembrie, Sos. Giurgiului 264 (15-20 minute in sud fata de Eroii Revolutiei)

Volsped este o societate romaneasca infiintata in 2007, specializata in transporturi si expeditii de marfuri pe cale rutiera, navala si aeriana, dar si in servicii de mutari pentru persoane fizice sau firme.

Colegii nostri sunt cea mai importanta resursa a firmei, iar daca doriti sa va alaturati echipei noastre va invitam sa ne contactati telefonic la 0740.029.300 sau prin e-mail (eventual CV) la office@volsped.ro

Candidatul ideal

  • Este eficient, ambitios, creativ, dornic sa invete si cu o atitudine pozitiva
  • Abilitati excelente de comunicare, negociere si convingere
  • Atitudine orientata spre client
  • Cunostinte Microsoft Office, Internet
  • Cunoasterea gramaticii limbii romane
  • Cel putin o limba straina la nivel mediu
  • Experienta intr-o casa de expeditii sau abilitatile in vanzari constituie un avantaj
  • Limba germana constituie un avantaj

Responsabilitati

  • Respectarea politicii de vanzare
  • Contactarea telefonica a posibililor clienti si prezentarea serviciilor companiei
  • Adaptarea ofertei si gasirea solutiei optime pentru fiecare potential client
  • Intocmirea documentatiei de transport
  • Monitorizarea activitatii de transport pe conturile aflate in administratie
  • Atingerea target-urilor de vanzari
  • Administrarea si intretinerea listei de clienti

Oferta si beneficii

  • Infrastructura si mediu optim pentru lucru
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala
  • Salariu fix negociat dupa interviu, plus procent din vanzarile personale
  • Decontarea transportului pana in comuna 1 Decembrie (auto sau transport in comun)
  • Program de lucru redus in zilele de vineri sau o zi de vineri libera la 2 saptamani